FIPREX S 1 ML ( do 10 kg pies ektopasożyty pchły i kleszcze psy )
towar niedostępny
Opis
FIPREX S 1 PIPETA
PIPETA dla psów o wadze od 2 do 10 kg służy do zwalczania inwazji pcheł ( Ctenocephalides spp.) , kleszczy ( Ixodes spp.) i wszy ( Linognatus spp.) u psów . Działanie zabezpieczające przed ponowną inwazją pcheł utrzymuje się przez okres 8 tygodni , a przed ponowną inwazją kleszczy przez okres 4 tygodni . FIPREX S 1 PIPETA można stosować jako leczenie wspomagające alergicznego pchlego zapalenia skóry ( APZS ) . PRZECIWWSKAZANIA - Nie stosować u szczeniąt poniżej 8 tygodnia życia . Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na związki fenylopirazolowe . Nie stosować u zwierząt chorych lub w okresie rekonwalescencji . Nie stosować u królików .
DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE - W przypadku polizania przez zwierzę miejsca zastosowania preparatu , może wystąpić ślinotok , wymioty oraz inne objawy ze strony układu nerwowego ( nadwrażliwość, osowiałość ) . W miejscu podania może wystąpić tymczasowe odbarwienie futra , miejscowe wyłysienie , zaczerwienienie , świąd lub przetłuszczony wygląd . Działania niepożądane ustępują zwykle po 24 godzinach . DAWKOWANIE I SPOSÓB PODAWANIA - FIPREX S - 1 tubka 1 ml na psa do 10 kg ; ZALECENIA DLA PRAWIDŁOWEGO PODANIA : Sposób podania : Nie kąpać zwierząt 2 dni przed oraz 2 dni po podaniu preparatu . Fiprex KOT , S – Otworzyć tubkę przez przekręcenie i oderwanie końcówki . Rozchylić sierść między łopatkami i wycisnąć całą zawartość tubki bezpośrednio na skórę . Fiprex M, L, XL - Otworzyć tubkę przez przekręcenie i oderwanie końcówki. Rozchylić sierść między łopatkami i wycisnąć całą zawartość tubki bezpośrednio na skórę - wzdłuż linii kręgosłupa aż do nasady ogona . W celu uzyskania optymalnego efektu działania produkt należy podawać z zachowaniem minimum 4-tygodniowych odstępów pomiędzy kolejnymi aplikacjami. Należy zawsze mieć na uwadze aktualny stopień nasilenia inwazji pcheł i kleszczy na danym terenie . Preparat nie zabezpiecza przed przyczepieniem się kleszcza do skóry zwierzęcia . Po zabiciu kleszcze zazwyczaj spadają z sierści zwierzęcia, natomiast te, które pozostaną , mogą być usunięte przez delikatne strzepnięcie . W niekorzystnych warunkach po zastosowaniu preparatu mogą pozostawać na zwierzęciu pojedyncze ektopasożyty , w związku z tym nie można całkowicie wykluczyć możliwości przenoszenia chorób zakaźnych .
Pchły występują również w miejscach , w których przebywają zwierzęta ( legowiska , dywany ) . Miejsca te również powinny być poddane działaniu odpowiednich preparatów przeciwpasożytniczych . Zgodnie z przepisami produkt dostępny jest tylko w sprzedaży z odbiorem osobistym lub za zleceniem odbioru wybranej firmie kurierskiej.

Fiprek
FIPREX SPOT ON - S DO 10 kg 1 SZTUKA ( pies ektopasożyty pchły i kleszcze psy ) wygodne kropelki