do kasy suma: 0,00 zł
Menu

Fiprex

Jak tylko temperatura przy gruncie zaczyna utrzymywać się w okolicach 5°C, uaktywniają się kleszcze. Zasadniczo ich aktywność ogranicza się najczęściej do okresu od marca do października.  Kleszcze przebywają najczęściej w wysokiej trawie,  krzakach i ściółce leśnej – nie zaś, jak często się przyjmuje na drzewach – i atakują dzikie zwierzęta leśne (gryzonie, dziczyznę), ale również psy, koty i ludzi, znajdujących się w zasięgu. Jak tylko  „złapią” swoją ofiarę, rozpoczynają często nawet kilkugodzinne poszukiwania odpowiedniego miejsca do wgryzienia się. Są to najczęściej relatywnie cienkie partie skóry lub miejsca uszkodzone.

Celem kleszcza jest pobranie krwi, której potrzebuje on w różnych stadiach swojego rozwoju. Właściwe zassanie krwi i związana z tym emisja śliny następują często dopiero po 24h od wkłucia się. Ten aspekt jest niezwykle ważny przy ochronie przed kleszczami, gdyż dopiero od tego momentu następuje zainfekowanie organizmu zwierzęcia niebezpiecznymi zarazkami – np. Spirochaeta burgdorferi (zarazek boreliozy).Warto wtedy pomyśleć o preparatach zawierających fipronil np.FIPREX.

 

Kleszcze poprzez swoją ślinę przenoszą wiele chorób. Są niebezpieczne zarówno dla zwierząt jak i ludzi. Przenoszą pierwotniaki, bakterie i wirusy, które mogą spowodować przykre w konsekwencjach i trudne w leczeniu choroby.
Dla ludzi istnieje niebezpieczeństwo zarażenia się min. boreliozą oraz kleszczowym zapaleniem mózgu (wirusowa choroba ośrodkowego układu nerwowego). Najbardziej rozpowszechnionymi i niebezpiecznymi dla zwierząt chorobami przenoszonymi przez kleszcze są borelioza (średnio 20% kleszczy jest nią zarażonych) i babeszjoza.

Stosowanie regularne tj.co 4 - 5 tygodni specjalistycznego preparatu Fiprex uchroni Was i Waszego pupila przed tymi pasożytami.Jeżeli z powodu częstego mycia lub innych chorób skóra waszego Przyjaciela jest sucha doskonałym rozwiązaniem jest używanie produktów FIPREX  w postaci aerozolu.


do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium